FireAngel ST-622-INT kombinált hő- és füstérzékelő 2in1, fehér

Ingyen szállítjuk
KÉSZLETEN (3 db)
Cikkszám: ST-622-INT
|Gyártó: FireAngel
-13%

A Zone Europe Kft, mint nagykereskedés által meghatározott ajánlott fogyasztói ár és az aktuális ár közötti különbség százalékos formában kifejezve.

FireAngel ST-622-INT kombinált hő- és füstérzékelő 2in1, fehér
FireAngel ST-622-INT kombinált hő- és füstérzékelő 2in1, fehér
FireAngel ST-622-INT kombinált hő- és füstérzékelő 2in1, fehér
FireAngel ST-622-INT kombinált hő- és füstérzékelő 2in1, fehér
FireAngel ST-622-INT kombinált hő- és füstérzékelő 2in1, fehér
FireAngel ST-622-INT kombinált hő- és füstérzékelő 2in1, fehér

Add meg készüléked típusát és mi segítünk a választásban

3 db raktárról, azonnal. A termék logisztikai központunkban, szállításra kész állapotban van.
Rendelj -n belül és
átadjuk a futárnak!
Raktárunkban 3 db van ebből a termékből szállításra kész állapotban.
Vedd regisztrációval és 339 Ft-ot levásárolhatsz a rendelés átvétele után!
RRP: 12 990 Ft

A Zone Europe Kft, mint nagykereskedés által meghatározott ajánlott fogyasztói ár.

11 290 Ft
Értesítést kérek árcsökkenés esetén
Termék leírása
Vélemények

FireAngel ST-622-INT kombinált hő- és füstérzékelő 2in1, fehér részletes leírása

Az ST-622 a lehető legjobb védelmet nyújtja minden típusú tűz ellen.
A Thermoptek kombinált szenzor ötvözi a legkorszerűbb optikai érzékelést a hőérzékeléssel, így egyaránt gyorsan érzékeli a hevesen lángoló és a parázsló tüzeket is.

Legfontosabb paraméterek:

  • Optikai és hőérzékelő
  • Tesztüzemmód: Igen
  • Élettartam vége jelzés: Igen
  • Tápellátás: beépített akkumulátor: 3 V, lítium 10 év várható üzemidő.
  • Működési hőmérséklet: 0 °C - +40 °C
  • Készülék várható élettartama: 10 év
  • Mérete: ∅13 x 3.3 cm
  • Égyéb információ: EN 14604 szabványnak megfelel szabványnak megfelel.

 

Az optikai füstérzékelők jellemzői, működési elve és elhelyezése:

Elterjedtségét az olcsó elállítás, nagyfokú megbízhatóság és a sokféle tűztípus megfelelő időben történő érzékelése indokolja. Az optikai érzékelő füstkamrája a külső fénytől elzárt, de a szálló por és füstrészecskék által átjárható. Ebben az optikailag zárt térben egy irányított, többnyire impulzus üzemű fénysugarat bocsájt ki. Egy optikai érzékelő is el van helyezve a kamrában oly módon, hogy a kibocsájtott fénysugarak azt közvetlenül soha nem képesek elérni. De amint lebegő részecskék kerülnek a fény útjába, azok megtörik és szórják a kibocsájtott fénysugarat.

Ezt a szórt fényt már látja az optikai érzékelő és bizonyos mennyiség fölött tűzjelzést ad. Vagyis az optikai érzékelő valójában nem a füstöt, hanem az apró lebegő részecskéket érzékeli ami lehet ténylegesen füst de akár vízgőz vagy felvert por is.

Az érzékelő küldhet pontos szennyezettségi értéket a központnak ami alapján a központ dönt az előjelzésről, majd tűzjelzésről de maga az érzékelő is meghatározhatja ezt. Utóbbi esetben a központnak csak a nyugalom, előjelzés, tűzjelzés, hiba üzeneteket küldi.

Az optikai érzékelő minden esetben jól működik amikor a tűz vagy parázs jelentős füstkibocsájtással jár. Azonban nem működik megfelelő hatékonysággal olyan helyen ahol kevés vagy elhanyagolható a füst, például etanol égésekor. Ott sem célszerű használni ahol gyakori  a szennyező anyag, például konyhában a kicsapó gőz vagy egy malomban szálló gabonaliszt, melyek gyakran fognak téves jelzést generálni.

Ilyen helyiségekbe vagy nem optikai érzékelőt teszünk vagy úgynevezett kombinált érzékelőt helyezünk el. Utóbbinál ugyan abban a tokozásban többféle érzékelő található és programozással dönthetünk a köztük lévő logikai kapcsolatról. Egy kombinált hő- és füstérzékelőt lehet úgy programozni, hogy bármely érzékelő jelzésére előjelzésbe kerüljön a központ, de a két érzékelő együttes jelzésére már tűzriasztást adjon.

A különféle tüzek füstrészecskéi más méretűek és színűek. A műanyagok égésekor például sűrű, fekete füst keletkezik, de a gyapjú égése sokkal világosabb füstöt eredményez. A sokféle füstrészecske máshogy reagál a füstkamrában őt érő fényre, máshogy veri vissza vagy nyeli azt el. Ezért az utóbbi időben több gyártó kísérletezik különböző hullámhosszú fényforrásokkal, van aki többfélét is elhelyez ugyanabban a füstkamrában. Ezáltal a tüzek valamivel korábban jelezhetőek.

Az optikai füstérzékelőt ideálisan a mennyezetre, a helyiség középpontjához közel kell felszerelni. Ebbe belezavarhat a lámpatest, attól ugyanis legalább fél méterre kell helyezni. A helyiség sarkaitól minimum 70 centiméteres, az oldalfalaktól legalább 50 centiméteres távolságot érdemes tartani. Ezáltal megelőzhető, hogy a szoba sarkaiban megálló mozdulatlan levegő vagy a világítótestek meggátolják a vészjelzőt a tűz korai érzékelésében.

Többszintes lakásban a lépcsőnél a kombinált hő- és füstérzékelő szerelése ajánlott, akár az oldalfalra. Ez a készülék ugyanis a keskeny vagy magas helyiségekben képződő hőt is érzékeli, ahol a füst esetleg nem jut el a készülékig.

Az optikai füstérzékelő (beleértve a kombinált érzékelőt) nem alkalmas konyhában és fürdőszobában, mert a vízgőz és a pára megtévesztheti. Ezeken a helyeken hőérzékelőt kell alkalmazni. A fürdőszobában a legnagyobb veszélyt a mosógép, a konyhában pedig a különféle elektromos berendezések (pl. kenyérpirító, mosogatógép, páraelszívó, elektromos tűzhely), no meg a működő tűzhelyen felejtett étolaj, étel jelentheti.

Használati utasítás

Minden termék raktáron
16:30-ig rendelhetsz

a raktári termékek másnapra nálad

Trendi és hasznos cuccok Neked!

Vélemények
FireAngel ST-622-INT kombinált hő- és füstérzékelő 2in1, fehér termékről

Legyél Te az első, aki véleményt ír!

Valós vásárlói vélemények!

argep.hu olcsobbat.hu simplepay_hu simplepay_hu_v2