Kiváló minőségű, tartós, beton töltettel és rögzítő klipsszel ellátott fagytest, a medence téli védelme érdekében. 
A téliesített medencében télen keletkező jégréteg térfogatváltozásából (fagynyomás) adódó szerkezeti károsodások megelőzésére szolgál.

A fagytesteket egymáshoz fűzve kereszt alakban kell a medencében elhelyezni. Ennek következtében a vízfelületen füleltén keletkező jégréteg nem lesz egybefüggő, a fagytestek miatt négy vagy több részre oszlik. A jég térfogat növekedéséből adódó nyomás nem a medence falát terheli, hanem azt a medencében elhelyezett fagytestek veszik fel. A medence falára így nem hatnak feszítő erők, melyek maradandó szerkezeti károsodást okozhatnának.

A szükséges fagytestek száma a medence méretétől függ. A fagytestek használatának alapvető célja a téli időszakban képződő jég hőtágulása által okozott szerkezeti károk megelőzése. Ennek érdekében (téglalap alakú medencét feltételezve) célszerű a medence hossz és kereszttengelyének vonalában annak teljes hosszában fagytesteket elhelyezni. Amennyiben a medence mérete bármely irányban meghaladja a 8 m-t, azt javasoljuk, úgy ossza fel a keletkező jégfelületet, hogy az egyes szekciók mérete egyik irányba se haladja meg a 4 m-t.

Mit kell tudni a medence téliesítéséről?

Mi a téliesítés?
Kültéri telepített (nem gumi) medencék felkészítése a télre. Ezt téliesítő folyadékkal, fertőtlenítőszerrel, fagytestek alkalmazásával, a medence takarásával és a gépészeti elemek víz mentesítésével tudjuk megoldani.

Miért van szükség a medence téliesítésére?
A téliesítés célja a medencetest és a vízgépészeti elemek megóvása a fagy károktól. Szakszerű téliesítés hiányában a fagypont alatti hőmérséklet a medence szerkezeti elemeiben repedéseket, a fólia megkeményedését, a hidegburkolatok károsodását okozhatja. Károsodhatnak ezen felül a vízgépészeti elemek (csövek, idomok, homokszűrő, szivattyú, csapok, egyéb szerelvények). A homokszűrő töltetében és a pangó csőszakaszokban elszaporodhatnak kórokozók.

A fenti károk megelőzése céljából, illetve azért, hogy a tavaszi beüzemelés során ne kelljen a sok időt időt takarítással töltenünk, célszerű a medencét vízzel feltöltve teleltetni.
A téliesített, letakart medencében fontos megakadályozni az algaképződést és a biológiai lerakódások kialakulását, valamint a vízkőkiválást és biztosítani a fémfelületek foszfátos védelmét, a korrózió megakadályozásának érdekében. Ezt téliesítőszer használatával biztosíthatjuk.

Mikor téliesítsünk?
A téliesítést akkor lehet elvégezni amikor a medence vizének hőmérséklete tartósan 15°C alá süllyed.
Amennyiben már nem fürdünk a medencében, de még nincs elég hideg a téliesítéshez, kezeljük a vizet megszokott módon (hűvösebb időben, terhelés nélkül jelentősen csökken a vegyszerszükséglet).

Hogyan téliesítsünk?
Téliesítés lépései:
-Távolítsa el a létrát és az egyéb kiegészítőket!
-Ellenőrizze a medence vizének keménységét és a víz pH értékét!
-Amennyiben a víz pH értéke a 7,2-7,4 közti tartományon kívülre esik, gondoskodjon a megfelelő pH érték beállításáról. A medencevíz víz pH értékét 7,2-7,4 közé kell beállítani.
-Ellenőrizze a víz tisztaságát!
-Csak tiszta, megfelelő fertőtlenítőszer tartalmú (klór esetében 0,6-1 mg/l szabad aktív klór koncentráció), biológiailag jó állapotban lévő vízzel szabad a medencét téliesíteni. Amennyiben fertőtlenítőszer tartalma, és a víz általános higéniai állapota megfelelő, a téliesítőszer a címkén lévő adagolási útmutató szerint beadagolható.
-Szükség esetén végezzen fertőtlenítő klór sokkolást!
-Ha a vízben nincs elegendő fertőtlenítőszer (pl már napok óta nem adagoltak bele), a téliesítőszer beadagolása előtt a medence vizét sokkolni (vagy állapottól függően cserélni) kell.
-Amennyiben szükséges porszívózza ki a medencét!
-Adagolja be a téliesítő folyadékot a címkén lévő útmutatónak megfelelően és gondoskodjon annak megfelelő elkeveréséről!
-Fertőtlenítse a homokszűrőt!
-Csökkentse a vízszintet: süllyesztett víztükrű medencék esetében engedje a vízszintet a szkimmer alá (de a lámpák felső részétől legalább 20 cm-el magasabbra), feszített víztükörnél a bukóél alá kb.10 cm-rel. (Feszített víztükrű medencéknél a kiegyenlítő-tartályt is le kell üríteni és ki kell tisztítani).
-A befúvókat téliesítődugó, a szkimmert téliesítő palack segítségével dugózza le (víz ne szivároghasson a csövekbe), és víztelenítse a szerelvényeket (a csövekből a vizet teljesen engedje le a gépházban a csövek oldható kötéseinek meglazításával. A gépházból az oda esetleg befolyt vizet távolítsa el.
-Annak érdekében, hogy a keletkező jég a medence burkolatát és a medence testet ne károsíthassa helyezzen fagytesteket a medencébe.
-A homokszűrő tartályából a vizet teljesen engedje le.
-Gondoskodjon a szivattyú védelméről!
-Szerelje le a szivattyút és az elektromos fűtőberendezést! Ezeket a berendezéseket célszerű száraz meleg helyen tárolni.
-Gondoskodjon a vegyszeradagoló berendezés védelméről!
-A vegyszeradagoló berendezés csőrendszeréből ürítse ki a vizet, amennyiben leszerelhető, ugyancsak tárolja száraz meleg helyen. A szondákat (elektródákat) tároló folyadékban konzerválja!
-Gondoskodjon az ellenáramoltató berendezés védelméről!
-Az ellenáramoltató berendezés szivattyúját és előlapját is le kell szerelni, meleg száraz helyen kell tárolni. Amennyiben ellenáramoltatóval rendelkezik célszerű a vízszintjét a beépítőtest alja alá visszaengedni.
-Takarja le a medencét!
-Gondoskodjon a medence letakarásáról megfelelő minőségű téli takarófóliával, melyet vízzsákkal célszerű rögzíteni.

Főbb jellemzői:
-Anyag: Polietilén
-Mérete: 50 × 23 × 5 cm
-Súlya: 3.5 Kg

Vélemény írása a termékről
Név
E-mail cím
Üzenet
Előnyök
Hátrányok
Értékelés
Vélemények a termékről
Nincs vélemény a termékről
argep.hu olcsobbat.hu simplepay_hu simplepay_hu_v2